Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Subskrypcja

Wizyt:
Dzisiaj: 2Wszystkich: 61743

NOC MUZEÓW 2018

2018-05-19 21:00

Okam jest jednym z organizatorów warszawskiej Nocy Muzeów: 19 maja 2018 (sobota) o godz. 20.00 w Bohemie Strefa Praga (ul. Szwedzka 20) odbędzie się nocne spotkanie z artystami z grupy Stan Rzeczywisty.

 Bohema na okres od 19 maja do 4 czerwca stanie się galerią. - Zaprosiliśmy do współpracy grupę profesjonalnych artystów zrzeszonych w ramach grupy Stan Rzeczywisty: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografów, których pracownie mieszczą się na warszawskiej Pradze Północ. Połączyła nas właśnie Praga i miłość do sztuki. – mówi Arie Koren, CEO Okam. – Obiecałem, że Bohema to będzie miejsce otwarte i pełne życie. Takie właśnie się staje: kreujemy nowy wymiar Pragi. – dodaje.

 Zapraszamy do odwiedzenia interdyscyplinarnej wystawy niezwykłych warszawskich twórców:

  • Julity Delbar, fotografki, właścicielki KLITKA Atelier
  • Edyty Dzierż, Edyty Dzierż, malarki i performerki kreatywnej z PRACOWNI 23
  • Doroty i Leszka Gęsiorskich, artystów grafików i malarzy, z pracowni OMNIMODO
  • Magdaleny Hajnosz, malarki z pracowni oTWArta F5
  • Zofii i Jana Kubickich, z pracowni KUBICCY SCULPTURE STUDIO, twórców Otwartej Pracowni Twórczej, rzeźbiarzy od wielu lat mocno osadzonych w praskim klimacie
  • Joanny Świerczyńskiej, graficzki i malarki.

 Grupa „Stan Rzeczywisty. Nocne spotkania z twórcami” istnieje i działa na Pradze od 2013 roku. 

Jesteśmy grupą artystów profesjonalnych: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografów, których pracownie mieszczą się na warszawskiej Pradze Północ. Wielu z nas również tu mieszka.

Oprócz wspólnych działań każdy z nas działa jako samodzielny twórca realizując indywidualne wystawy, warsztaty tematyczne (np.: linoryt, malowanie różnymi technikami malarskimi, mozaika, ceramika, techniki graficzne, itp.).

Wiele się zmienia w naszym życiu artystycznym i osobistym. My ciągle istniejemy jako grupa i mamy nowe pomysły na artystyczne inicjatywy mające na celu przybliżenie sztuki współczesnej mieszkańcom Warszawy i przyjezdnym gościom.

Dynamicznie uczestniczymy w życiu artystycznym Warszawy, Polski (im.in.: ogólnopolska Noc Muzeów, Święto Pragi, czy Święto ulicy Ząbkowskiej i Konesera) a także zagranicy.

Wszystkich miłośników, kolekcjonerów sztuki a także ciekawych "kuchni twórczej", pragnących podejrzeć co dzieje się za drzwiami pracowni artystów i jakie są efekty jego pracy zapraszamy do nas na spotkania i dyskusje z twórcami. Gwarantujemy i profesjonalizm oraz ekspresyjnie spędzony czas!

Terminy i szczegóły naszych inicjatyw już zrealizowanych i tych planowanych oraz informacje o artystach i adresy pracowni, można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.stanrzeczywisty.pl oraz na FB www.facebook.com/StanRzeczywisty

W tym roku nasza wspólna wystawa w czasie Nocy Muzeów odbędzie się w biurze Bohema Strefa Praga przy ulicy Szwedzkiej 20. Jest to miejsce z długą historią i dużym potencjałem które właśnie odżywa i niedługo będzie tętniącym życiem miejscem do mieszkania i rozrywki.

Na wystawie pokażemy najnowsze prace powstałe w naszych praskich pracowniach i nieznane jeszcze szerokiej publiczności.

Wernisaż i spotkanie z artystami rozpocznie się 19 maja o godz. 21:00 przy ul. Szwedzkiej 20 na Pradze. To świetna okazja do bliższego obcowania ze sztuką, ale i unikalna możliwość spotkania i porozmawiania z twórcami o ich inspiracjach, pasjach i dziełach.

Wstęp wolny.

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz

Facebook