Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Subskrypcja

Wizyt:
Dzisiaj: 2Wszystkich: 61743

David Pataraia zaprasza do swojej pracowni

2016-02-12 19:00
Galeria

  

"Pochodzę z małej gruzińskiej wioski Kwemo Chibati. Mój dziadek, Markiane Pataraia, był najstarszym pasterzem w całej Gruzji. Wypasał krowy i owce na górskich stokach oddalonych od wybrzeża Morza Czarnego, gdzie leżała kiedyś starożytna Kolchida. Ojciec swoją znakomicie utrzymaną ciężarówką przewoził herbatę do miasta. Mama zbierała liście herbaty, dbała o dom i ogród. Brat, ma własną rodzinę. Nikt w domu nie interesował się sztuką – poza dziadkiem, który rzeźbił piękne łyżeczki z drzewa wiśniowego."

(...)

W rzeczywistości kreowanej przez Davida odbiorca i dzieło wchodzą w bardzo bliski, osobisty kontakt. Trudno jest zachować dystans gdy sam artysta zaprasza nas do wspólnej zabawy i przeżyć. Artysta stosuje nie tylko różne techniki, ale i materiały. Korzystając z drewna, metalu czy plastiku tworzy obrazy 3D. To połączenie różnych faktur i surowców pozwala nam „dotknąć” rzeczywistości wykreowanej przez twórcę.

Żona (Katarzyna Królikowska-Pataraia)

O artyście : urodził się w Gruzji w 1971; od 24 lat mieszka i tworzy w Polsce. Studiował w ASP w Tbilisi , naukę kontynuował na warszawskiej, poznańskiej i krakowskiej ASP. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw w tym indywidualnych jak i zbiorowych a jego prace znajdują się w domach kolekcjonerów na całym świecie.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com

Facebook