Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Subskrypcja

Wizyt:
Dzisiaj: 3Wszystkich: 61744

Artystyczna Praga. Prawda czy mit?

2016-12-17 19:00

https://www.facebook.com/events/333949106989532/

Czy warszawska Praga to miejsce artystyczne i artystom przyjazne? A może to tylko nośne hasło lokalnego establishmentu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania z Janem Kubickim, który od kilkunastu lat działa na warszawskiej Pradze nie tylko artystycznie, ale i społecznie. Nie będzie łatwo i przyjemnie!

Jan Kubicki
Założyciel Fundacji Otwarta Pracownia Twórcza działającej na rzecz edukacji kulturalnej i polskiej sztuki. Laureat Praskich Florianów 2011 za działania na rzecz warszawskiej Pragi. Od wielu lat wraz z Zofią Kubicką prowadzą projekty dla dzieci i młodzieży. Społeczny aspekt wypowiedzi artystycznej jest głównym narzędziem, którym posługuje się artysta opisując otaczające go wyzwania plastyczne.
Autor wielu akcji artystycznych ukierunkowanych na współczesną wizję człowieka. Artysta realizuje projekty rzeźbiarskie i artystyczne w różnych przestrzeniach publicznych. Jego prace wychodzą poza granice tradycyjnie rozumianej formy rzeźbiarskiej. W swoich działaniach łączy formy przestrzenne, malarstwo i sztuki audiowizualne, często angażując widza we własną przestrzeń twórczą. Współtwórca bocznego ołtarza w Brochowie, uczestnik wielu plenerów i wystaw w kraju i za granicą. Członek ZPAP Warszawa. 
1994 Dyplom ASP w Warszawie Wydział Rzeźby w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego
1985 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. 

Spotkaj artystę vol 2 
“Artystyczna Praga. Prawda czy mit?"
Spotkanie z Janem Kubickim.

Wstęp: wolny
Data: 17 grudnia (sobota) 2016
Start: 19:00
Miejsce: Fochy i Fanaberie
Adres: ul. Ząbkowska 3, Warszawa

"Spotkaj artystę" to cykl kameralnych spotkań z artystami, twórcami i przedstawicielami grup artystycznych. To okazja do tego, aby w nieformalnej atmosferze poznać artystę, jego twórczość i sposób pracy.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz

Facebook